Програма розробників з Піднебесної на основі штучного інтелекту прекрасно розбирається з аналізами, картами пацієнтів і навіть рукописними записами на рівні досвідчених лікарів. Діагностика, проведена із застосуванням цієї технології, відповідає, а іноді і перевершує за точністю лікаря.

Кілька місяців проводилися численні експерименти, які показали, що застосовуючи штучний інтелект, можна реально поліпшити результат діагностики при генетичних порушеннях, хвороби Альцгеймера і раку. Система, що використовує штучний інтелект, може самостійно вдосконалювати свої навички, при цьому маючи практично безмежні можливості по переробці і збереженню найрізноманітнішої інформації.

Ця система вже може виконати основну роботу лікаря. Але штучному інтелекту навряд чи під силу замінити лікаря-людину. Програмний комплекс порівнюють з системою управління автономним автомобілем, керованим автопілотом, однак, залишаються під безпосереднім наглядом водія-людини. Ця система допоможе лікарям робити їх роботу більш швидко і ефективно.

В даному випадку штучний інтелект розпізнає і структурує різноманітну вступну інформацію: текст, в тому числі і рукописний, шуми, картинки, відео та розмовну мову. А потім використовує її, імітуючи процеси умовиводів справжнього лікаря, за допомогою яких той ставить правильний діагноз. Виробляючи порівняння інформації про пацієнта з величезною базою завантажених раніше даних, програма шукає взаємозв’язок, невидиму за допомогою статистики або непомічену лікарями.

Щоб протестувати систему, команда китайських вчених використовувала сто мільйонів спостережень за майже півтора мільйонами пацієнтів дитячих лікарів великої спеціалізованої клініки Гуанчжоу. Програма зі штучним інтелектом вірно провела діагностику ГРВІ та синуситів. Точність при цьому склала 95%. Дивує, що те ж саме вийшло і з більш рідкісними захворюваннями, як-то бронхіальна астма (в 97% випадків), бактеріальний менінгіт і вітряну віспу (по 93%), а також мононуклеоз (в 90% випадків).

Останнім часом сильно збільшилася кількість хвороб, при цьому змінилися методи діагностики і можливості лікування. Все це значно ускладнює роботу лікарів. Нова ж система доводить посилення ролі штучного інтелекту в області медицини. За результатами її роботи можна сказати, що вона краще лікарів-інтернів, але досвідчених лікарів їй поки не замінити.

Не можна дати гарантію, що використане навчання машини на прикладах, якими формулюються загальні правила прийняття рішень лікарями, дасть абсолютно вірний результат при діагностиці. Однак, її інструментарій вже дуже корисний при читанні комп’ютерних зображень, типу результатів комп’ютерної томографії або МРТ. Так що цю технологію швидше за все почнуть використовувати вже найближчим часом.

Залиште коментар