П’яте покоління мобільного зв’язку поступово починає впроваджуватися поки не повсюдно, а лише на тестових майданчиках. Чи варто чекати чудових змін в якості зв’язку та нових можливостей від інтернету? 

Перші випробування показують очікуване поліпшення основних характеристик мобільного зв’язку та інтернету. Однак повне розгортання системи може продовжитися до 2025 року, оскільки вона у відповідності з проектом носить глобальний характер. Ця технологія має багато передових можливостей для вирішення повсякденних проблем. Для простих людей це доступ в інтернет з будь-якої точки світу. Для учнів швидший і якісний доступ до навчальних ресурсів. У будь-якому випадку це революційна зміна у використанні мобільних пристроїв зв’язку смартфонів і планшетів, з великим набором нових можливостей.

Інтернет з’єднується з широкосмуговим каналом. Це дає великі можливості для ігор і мультимедіа. Швидке реагування, відсутність латентності, відео високої чіткості і високоякісний звук. Крім цього ряд можливостей просто вражає. Наприклад: скорочення енергоспоживання мережі на 90%, збільшення терміну служби акумуляторних батарей абонентських пристроїв в кілька разів, швидкість передачі даних від 1 до 10 гігабіт на секунду, 1000-кратне збільшення пропускної спроможності на одиницю простору. Можливо одночасне використання декількох сервісів. Практично необмежені можливості з’являються для інтернету-речей. Різного роду датчики (медичні, метеорологічні, інженерні, технологічні) можуть у великій кількості через мобільний інтернет з’єднуватися з центрами обробки даних. Роботи всіх видів і розмірів також можуть бути пов’язані через інтернет з центрами управління.

Але не все так однозначно добре. У новій технології є недоліки і проблеми. Основний технічний недолік, це необхідність придбання нових дорогих абонентських пристроїв. На пристроях 2G, 3G, 4G можливості 5G використовувати неможливо. Хоча мобільні пристрої попередніх поколінь можуть працювати в системі 5G, але вони обслуговуються за своїми стандартами і можливості покоління 5G їм недоступні. Велика проблема мобільного зв’язку п’ятого покоління це невизначеність у можливості глобального розгортання системи. Різні умови економічного і технічного розвитку в різних регіонах, можуть привести до того, що система буде розгорнута тільки в високорозвинених країнах. Як будуть вирішені ці проблеми покаже майбутнє.

Залиште коментар